'Barbie' HPA Ödülleri Uzun Metrajlı Film Yarışmasında Üç Adaylıkla Liderlik Ediyor - Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

'Barbie' HPA Ödülleri Uzun Metrajlı Film Yarışmasında Üç Adaylıkla Liderlik Ediyor - Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri
Özellik kategorilerinde her biri iki adayla hemen arkalarında Oppenheimer (renk derecelendirme ve düzenleme), Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su (ses ve görsel efektler), Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde (renk derecelendirme ve düzenleme), Katran (renk derecelendirme ve düzenleme) ve Avatar: Suyun YoluWeta FX ve Industrial Light & Magic ekiplerinin her ikisi de VFX kategorisinde aday gösterildi Post Prodüksiyon Hizmetleri

Bizden geriye kalanlar “Enfekte”
Michael Benavente, Marc Fishman, Kevin Roache, Chris Terhune, Chris Battaglia (Formosa Grubu)

Barry “Psikopat gerektirir”
Sean Heissinger, Matthew E Jennings, Julian Slater, Greg P

Vaftiz babası (1972) Paramount Resimleri

Şans Rüzgarları (1925) İlk Ulusal Resimler ve Christopher Gray Post Prodüksiyon



sinema-2

Adayların tam listesi şöyle:

Olağanüstü Renk Derecelendirmesi — Canlı Aksiyon Tiyatro Özelliği

Barbie
Yvan Lucas (Şirket 3)

Fabelman’lar
Michael Hatzer (Resim Mağazası)

Asteroit Şehri
Gareth Spensley (Şirket 3)

Oppenheimer
Kostas Theodosiou, Kristen Zimmerman (FotoKem)

Katran
Tim Masick (Şirket 3)

Olağanüstü Renk Derecelendirmesi – Animasyonlu Tiyatro Filmi

Elementsel
Susan Brunig (Pixar Animasyon Stüdyoları)

Süper Mario Kardeşler Filmi
Jason Hanel (Şirket 3)

Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde
Natasha Leonnet (Resim Mağazası)

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Kargaşa
Mitch Paulson (Şirket 3)

Olağanüstü Renk Derecelendirmesi – Canlı Aksiyon Bölümü veya Tiyatro Dışı Özellik

Sürü “Sıkılmış”
Alastor Pan Arnold (Beni Haberdar Et)

Kazanma Zamanı: Lakers Hanedanlığının Yükselişi “Tek Yüzük Bir Hanedan Olmaz Post Prodüksiyon Hizmetleri)
Elmo Ponsdomenech, Teddy Salas (Sony Pictures Entertainment)

Çarşamba “Bir Acı Cinayeti”
Mike Baskerville, Jamie Sulek, John Loranger, Alastair Gray, Dan Sexton (Şirket 3)

Star Trek: Garip Yeni Dünyalar “Hegemonya”
Matthew E Taylor, John Creed, Rickley Dumm (Warner Bros Post Prodüksiyon Hizmetleri

Olağanüstü Ses – Bölüm veya Tiyatro Dışı Özellik

“Star Trek: Picard — Son Nesil”
Matthew E Post Prodüksiyon Hizmetleri)

Olağanüstü Ses – Belgesel

32 Ses
Mark Mangini, Robert Kellough, Eliza Paley, Joanna Fang, Blake Collins, Formosa Grubu

Bir Hayat Ağacı: Pittsburgh Sinagogu Saldırısı
Daniel Timmons, Liman Sesi

İyi geceler Oppy
Mark Mangini, Dave Whitehead, Tim Walston, Dave Bach, Angela Claverie // Formosa Grubu

Bu Duvarlar Şarkı Söyleyebilseydi
George Foulgham, Philip Moroz, Alex Gibson, Tom Verstappen, Miles Sullivan, George Foulgham Soundscapes Ltd Valerio, ACE

Beyaz Saray Tesisatçıları “Gerçek İnananlar”
Grady Cooper, Jon Merchen

Üstün Kurgu – Belgesel

100 Ayak Dalgası “Denizde kayboldu”
Alex Keipper, Alex Bayer

Bir Hayat Ağacı: Pittsburgh Sinagogu Saldırısı
Eric Schuman

Mary Tyler Moore olmak
Mariah Rahmet

Branson “Bölüm 2, Atlantik”
Paul Trewartha

Moonage Hayali
Brett Morgen

Olağanüstü Ses – Tiyatro Özelliği

Barbie
Ai-Ling Lee, Kevin O’Connell, Dan Kenyon // Warner Bros

Kazananlar 9 Kasım’da Hollywood Legion Theatre’da yapılacak törenle açıklanacak Taylor, Michael Schapiro, Todd Grace, Ed Carr III, Sean Heissinger (Warner Bros

kül kedisi (1959)Disney

Cimarron (1931) Warner Bros

Uygunluk süresi Eylül 2022’den Eylül 2023’e kadar sürüyor, bu nedenle geçen yılın Oscar kazananlarından ve yarışmacılarından bazıları, gelecek sezonun yarışmacılarından bazılarıyla birlikte aday gösteriliyor ”
Walter Volpatto (Şirket 3)

Amerikan Jigolo “Pilot”
Shane Harris (Resim Mağazası)

Büyük beklentiler “Bölüm 2”
Toby Tomkins (Liman)

Çarşamba “Çarşamba Gününün Çocuğu Kederle Dolu”
Siggy Ferstl (Şirket 3)

Olağanüstü Renk Derecelendirmesi – Belgesel

Azalan
Sam Daley (Hafif Demir)

Bono ve The Edge: Dave Letterman’la Bir Tür Eve Dönüş/
Taylor Siyah (Apache)

Yine de: Bir Michael J Fox Filmi
Stefan Sonnenfeld, Adam Nazarenko (Şirket 3)

Şempanze İmparatorluğu “Cennet”
Blair Wallace (Evrimler Post Prodüksiyon)

Shaq “Shaquille’den Shaq’a”
Taylor Siyah (Apache)

Olağanüstü Renk Derecelendirmesi — Ticari

Zara “Man SS23 Stüdyo Koleksiyonu”
Tim Masick (Şirket 3)

Levi’nin “Şimdiye Kadar Giyilmiş En Harika Hikayede Adil Bir Değişim”
Sofie Borup (Şirket 3)

Expedia “Bilgelik ve Obi”
Mark Gethin (Trafik)

Duracell x Williams Yarışı “Çığlık”
Tyler Roth (Şirket 3)

Belvedere “Daniel Craig”
Matthieu Toullet (Şirket 3)

Olağanüstü Kurgu – Teatral Özellik

Barbie
Nick Houy, ACE

Görev: İmkansız – Ölümcül Hesaplaşma, Birinci Bölüm
Eddie Hamilton, ACE

Oppenheimer
Jennifer Lame, ACE

Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde
Michael Andrews, Ace

Katran
Monika Willi

Olağanüstü Kurgu – Bölüm veya Tiyatro Dışı Uzun Metraj (30 Dakika ve Altı)

Adil Değerli Taşlar “Yanmaya Yanık, Yaraya Karşı Yara, Çizgiye Karşı Çizgi”
Justin Bourret, ACE

Barry “Psikopat gerektirir”
Franky Guttman, ACE

Gölgelerde Ne Yapıyoruz? “Yerel Haberler”
AJ Dickerson, ACE, Thomas Calderon

Barry “güzel bir yemek”
Ali Greer

John Wilson’la Nasıl Yapılır “Kuşlar Nasıl İzlenir?”
Cori Wapnowska

Olağanüstü Kurgu – Bölüm veya Tiyatro Dışı Özellik (30 Dakikadan Fazla)

Bizden geriye kalanlar “Dayan ve Hayatta Kal”
Timothy A


Barbie uzun metrajlı film, TV, belgesel, reklam ve restorasyon dallarında adaylıkları Salı günü açıklanan yıllık HPA Ödülleri’nin uzun metrajlı filmi yarışmasına liderlik ediyor Taylor, Michael Schapiro, Todd Grace, Ed Carr III, Ian Shedd // Warner Bros İyi, ACE, Emily Mendez

Beyaz Saray Tesisatçıları “Beverly Hills Hırsızlığı”
Erick Fefferman, Roger Nygard

Halefiyet “Gözleri Açık”
Ken Eluto, ACE

Beyaz Lotus “Gelenler”
John M Russell, Paul Pirola, Ken McGill, Mia Stewart // Warner Bros Post Prodüksiyon Hizmetleri

John Wick: Bölüm 4
Mark Stoeckinger, Andy Koyama, Casey Genton, Alan Rankin, Manfred Banach // Formosa Grubu

Çizmeli Kedi: Son Dilek
Jason W Post Prodüksiyon Hizmetleri

Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su
Scott Gershin, Chris Richardson, Masanobu ‘Tomi’ Tomita, Andrew Vernon, Dan Gamache // Sound Lab ve Anahtar Kelimeler Stüdyosu

İnanç III
Aaron Glascock, Tom Ozanich, Walter Spencer, Curt Schulkey // Warner Bros 3
Guy Williams, Daniel Macarin, Mike Cozens, Mark Smith, Marvyn Young (Wētā FX)

Avatar: Suyun Yolu
David Vickery, Lee Briggs, Jan Maroske, Steve Ellis, Miguel Perez-Senent (Endüstriyel Işık ve Sihir)

Transformers: Canavarların Yükselişi
Matt Aitken, Mike Perry, Aaron Cowan, Kevin Estey, Jong Jin Choi (Wētā FX)

Olağanüstü Görsel Efektler – Canlı Aksiyon Bölümü veya Dizi Sezonu

Andor “Birinci Sezon”
Mohen Leo, Scott Pritchard (Endüstriyel Işık ve Sihir)
TJ Şelalesi (Lucasfilm)
Joseph Kasparian (Melez)
Jelmer Boskma (Tarama Hattı)

Ejderha Evi “Ejderhanın Varisleri”
Angus Bickerton, Nikea Ford, Mike Bell (MPC)
Sven Martin, Mark Spindler (Pixomondo)

Bizden geriye kalanlar “Birinci Sezon”
Simon Jung, Aaron Cowan, David Hampton, Dennis Yoo, Ben Roberts (Wētā FX)

Yüzüklerin Efendisi: Gücün Yüzükleri “Birinci Sezon”
Ron Ames, Jason Smith, Jesse Kobayashi, Ryan Tudhope, Sam Scott (Amazon Stüdyoları)

Mandaloryalı “Üçüncü Sezon”
Grady Cofer, Abbigail Keller, Paul Kavanagh, Delio Tramontozzi (ILM)
Bobo Skipper (Önemli Görünümlü Korsanlar)

Olağanüstü Destekleyici Görsel Efektler – Bölüm veya Dizi Sezonu

Barry “Dördüncü Sezon”
Molly Pabian, Andrew Kalicki, Laura Hill, David Lopez, Justin Ball (Kurnaz Maymunlar)

Kale “Gecenin Sırları Erken Yağmura İhtiyaç Duyar”
Aladino Debert, Greg Teegarden, James Reid, Matthew Rotman, Viv Jim (Dijital Alan)

Vampirle Röportaj “Benim Doğam Şeytan mı?”
Ted Rae, Tavis Larkham, Matthew Harris, Hugo Leveille, JV Pike (FuseFX)

Gece Ajanı “Birinci Sezon”
Grant Miller, Hallana Barbosa, Pierceon Bellemare, Mariia Osanova, Ben Stommes (Yaratıcılık Stüdyoları)

Adil Değerli Taşlar “Üçüncü Sezon”
Bruce Branit, Valeri Pfahning (Kaba Ev)
Fred Ruff (Sığınak VFX’i)
Ed Bruce (Ekran Sahnesi Stüdyoları)
David Lebensfeld (Yaratıcılık Stüdyoları)

Restorasyonda Üstün Başarı

Kazablanka (1942) Warner Bros

Postprodüksiyon topluluğu, Greta Gerwig’in hit filmini olağanüstü renk derecelendirme, düzenleme ve ses nedeniyle aday gösterdi

Moonage Hayali
Nina Hartstone, David Giammarco, John Warhurst, Paul Massey, Public Road Productions

Olağanüstü Görsel Efektler — Canlı Aksiyon Özelliği

Avatar: Suyun Yolu
Chris Edgen, Nick Epstein, Wayne Stables, Pavani Rao Boddapati, Sergei Nevshupov (Wētā FX)

Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su
Aaron Weintraub, Jeffrey Schaper, Cameron Carson, Emma Gorbey, Warren Lawtey (MPC)

Galaksinin Koruyucuları Vol